Osobní nástroje

1.. Úvod Koncepční Přehled Plone

1.1. Koncepční Přehled Vysvětlení Plone jako systému pro správu obsahu

1.. Úvod

Koncepční Přehled Plone

1.1. Koncepční Přehled

Vysvětlení Plone jako systém pro správu obsahu

Co je Plone?

Plone je systém pro správu obsahu (CMS), který můžete použít k vytvoření webové stránky. Se systémem Plone, mohou obyčejní lidé přispět obsahu na webu bez pomoci počítače počítačového odborníka. Plone probíhá přes web, taky, takže nemusíte instalovat žádný speciální software na vašem počítači. Obsah Slovo je obecné, protože můžete publikovat mnoho typů informací, včetně:

 

Webové stránky Plone obsahují různé druhy obsahu, včetně textu, fotografií a obrázků.  Mohou existovat v mnoha formách, jako: dokumenty, zprávy, události, videa, zvukové soubory, všechny typy souborů a dat, které lze uložit nebo vytvořit na webu. Obsah lze také odeslat z vašeho lokálního počítače. Na Plone můžete vytvářet složky, které budou mít obsahu a vytvoří navigační struktury:

 Máte rádi motýly

Chcete-li například přidat obsah o motýly, můžete přidat složku s názvem "Motýli", pak přidat nějaký text na webové stránce ve složce:

 

A pak byste měli přidat nějaké motýl fotografie do složky:

Můžete přidat mnoho typů obsahu do složky, včetně podsložek. Po přidání několika zpráv a videí do složky Motýli, obsah bude organizována jako je tato, se dvěma podsložek ve složce Butterflies (motýli):

 

Co se děje v zákulisí

Možná se divíte, jak to všechno funguje. Typický web Plone existuje jako instalace softwaru Plone na webovém serveru. Webový server může být kdekoliv, často na stránkách serveru společnosti v rámci skupiny počítačů určených k tomuto úkolu:

Diagram ukazuje mnoho kabelů, které spojují jednotlivé serverové počítače k Internetu, přes rychlé připojení k síti. Váš Plone stránka je jen software a software databáze úložiště nainstalován na jednom z jednotlivých serverových počítačů. Jak píšete, nebo kliknout na počítači, data jsou odesílána nahoru a dolů síťových kabelů a komunikačních kanálů na internetu komunikovat s instalací vaší Plone softwaru na serveru.

Pojďme zjednodušit diagram - ukazuje, jak pracovat s Plone:

Můžete použít svůj webový prohlížeč - Firefox, Safari, Internet Explorer, atd. - prohlížet a upravovat vaše webové stránky Plone a změny jsou uloženy pomocí softwaru Plone do svého úložiště databáze systému.

Představte si například, váš motýlí web Plone se nachází na mysite.com. Můžete zadat www.mysite.com do ve Vašem webovém prohlížeči. Po stisknutí klávesy Enter, následující posloupnost událostí se děje, když vaše jednání prohlížeče na webový server v mysite.com:

Software Plone odpovídá:

Plone čte svou databázi vyhledávat informace uložené v mysite.com. To pak pošle zpět na webovou stránku na vašem počítači, v kódu názvem HTML. HTML je programovací jazyk, který popisuje, jak webové stránky vypadá. To zahrnuje text, grafiku, písma, barvu pozadí, a jen o všechno ostatní. Existuje mnoho online zdrojů, které vás může naučit HTML detaily, ale jedna z výhod Plone je, že nemusíte znát mnoho o HTML. To je jeden z důvodů, pro Plone a jiné podobné webové softwaru, aby vám soustředit se na obsah, např. motýl text a grafiku, namísto učení se nový počítačový jazyk.

Ale zpět k našemu přehledu. Váš webový prohlížeč "vykreslí" (překládá) tento HTML, a vidíte výslednou webovou stránku:

Jak se díváte na motýla webové stránky, můžete si vybrat, aby jej změnit, nebo přidat k němu. Můžete také nahrávat fotografie, dokumenty, atd. kdykoliv:

Po provedení úprav a klikněte na "Uložit změny", nová verze webových stránek bude okamžitě k dispozici pro každého, surfování na vašich stránkách:

Akce dokumentů