Osobní nástroje

1.5. Nastavení vašich preferencí

Po přihlášení do webové stránky Plone, můžete změnit své osobní předvolby pro informace o vaší identitě a volby nastavení webové stránky.

Po přihlášení bude vaše jméno a příjmení uvedeno pravém horním rohu obrazovky. Klikněte na vaše jméno otevřete rozevírací seznam a poté klikněte na odkaz Dashboard jít do svého osobního prostoru:

Uvidíte desku panelu:

Když se přihlásíte poprvé, bude vaše deska prázdná, což zpráva Info vysvětluje. Portlety jsou specifické "pohledy" z různých typů obsahu. Můžete si vybrat, které z nich chcete ve vaší  desce klepnutím na kartu Upravit, ale k tomu se dostaneme za okamžik.

Za prvé, pojďme se podívat na odkaz Předvolby v předchozím rozevíracím seznamu, který bude vychovávat osobní preference panel úprav:

Datum vložení pole patří:

  • Celé jméno - Je-li vaše jméno je společné, jsou prostřední první nebo druhé jméno.
  • E-mailová adresa - NUTNÁ - můžete přijímat e-maily ze systému webové stránky, nebo z nástěnku, pokud je nainstalován, atd. Je-li požadováno položka, bude malý červený čtverec zobrazí vedle položky.
  • Umístění textového pole - To je název vašeho města, město, stát, provincie, nebo co chcete poskytnout.
  • Menu pro výběr jazyka preference - Plone vyniká nabízí vícejazyčnou podporu.
  • Životopis textové pole - Zadejte krátký popis sebe tady, asi odstavce nebo tak na délku.
  • Hlavní stránka webová adresa - Pokud máte své vlastní webové stránky nebo oblast na foto-sdílení webových stránek, například, zadejte webovou adresu zde, pokud chcete, aby se lidé mohou dozvědět více o vás.
  • Výběr obsahu editor menu - Máte na výběr pomocí TinyMCE nebo Kupu, který vám umožní upravovat webové stránky s pěkným grafickým rozhraním nebo pomocí základní editační panel, což je dobré, pokud jste zvyklí na psaní webových stránek pomocí HTML (základní "code" z webových stránek). Výchozí nastavení pro nové stránky je používat TinyMCE, a předpokládá se v této uživatelské příručce.
  • Povolit externí políčko pro editaci - to je pro zapnutí a vypnutí na "vnější" editoru, pokud byl nainstalován správce webových stránek. Použití "externí" editor je hlavně pro webové designéry a programátory, kteří dělají další úpravy aktuálního kódu, ale to by mohlo být užitečné pro vytvoření objemu stránku pomocí speciálních textových značkovacích jazyků. (Nebojte se o tomto nastavení, pokud jste neslyšeli nic o tom ze Vašem webovém správce webu).
  • Portrét fotografie upload - portrait fotografie se objeví jako malý obrázek nebo náhledy velikosti obrazu, takže je nejlepší používat head shot nebo horní část trupu záběr na to.

Můžete změnit své preference kdykoli si budete přát.

Akce dokumentů