Osobní nástroje

1.6. Váš Dashboard

Uživatel Plone má osobní "desku" pro přizpůsobení osobní uživatelské rozhraní.

Plone má několik vestavěných "výhledů" pro zprávy, události, naposledy změněné položky, a pod. Tyto výhledy jsou v jednotlivých obdélníkových oblastech, nazývaných portlety. Představte si portlet jako pohled z okna podle daného typu obsahu. Například, portlet novinky nabízí pohled na nedávno zveřejněné zprávy.

Můžete určit, které portlety můžete prohlížet v desce, a kde jsou umístěny. Následující snímek obrazovky ukazuje, jak uživatel by Elizabeth Smith vidí po přihlášení a kliknutí své jméno v pravém horním rohu je ve svém osobním prostoru:

 Deska se je prázdná pro nového uživatele.

Kliknutím na kartu Úpravy na palubní desce ukáže, že tam jsou portlety již přiřazeny k desce - pohled - na  desce je uvedeno že je prázdná, protože není k dispozici pro zobrazení žádný obsah v portletů na této nové webové stránky. Zde jsou standardní portlety:

 

Vidíte novinkách a akcích portlety v levém sloupci nejvíce, Nový položky portlet v druhém sloupci, a seznam Review portlet v pravém sloupci. Třetí sloupec nemá portlet přiřazena.

Nový uživatelský účet na základní web site Plone bude mít  desku, jak je uvedeno, ale pro webové stránky, který byly na zakázku přidávány funkce, může být více portletů, a palubní deska by mohla začít za umístěním ve sloupcích. Například, tam mohl být portlety pro "aktuální počasí", "burzovní", "Citát dne", atd., v závislosti na tom, co je nainstalována na webových stránkách (takové věci by vyžadovala software na zakázku). V závislosti na tom, co je nainstalován na místě, může uživatel přizpůsobit portlety, které chce vidět a umístit je ve čtyřech sloupcích.

Takže, pro typický uživatelský účet Plone, deska  začíná s portlety výše uvedenými, a později by být "osazeny", jak zprávami, událostmi a dalšími obsahy položek přidaných do webové stránky.

Akce dokumentů