Osobní nástroje

Zápisy ze schůzek a měsíční bodování 2020/2021

 

5.11. on-line schůzka (16:30-17:30)
Přítomnost: Tomáš S., Matouš S., Josef Š. (od 17:05), Petr Z.

Program: Ze začátku byly mírné problémy s přihlašováním některých účastníků schůzky. Později se přihlásili celkem čtyři kluci. Celou schůzku jsme hráli hru na kreativitu. Kluci měli podle zadaných abstraktních slov nakreslit na papír, co se jim pod těmito pojmy vybaví a pak to ostatním klukům nějak popsat. Zadaná slova: BYSTRÝ, ODVÁŽNÝ, BEZOHLEDNÝ, FALEŠNÝ, DŮVĚŘIVÝ. Na závěr schůzky jsem zadal výzvy, které mají kluci splnit do příštího on-line setkání.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +5 b. ; Matouš S. - +4 b. ; Petr Z. – +4,5 b. ; Josef Š. - +2 b.

Úkoly ke splnění do příští schůzky 19.11. 2020:

  1.  vylézt na strom, mít přitom chodidla alespoň 4 metry nad zemí a být u toho vyfocen, fotku vložit do Teamsů
  2.  skutálet se z kopce (sudy)
  3.  přespat jednu noc na nějakém jiném místě než jsem zvyklý (např. v jiném pokoji, na karimatce, zkrátka mimo vlastní postel)      

Body za výzvy: Tomáš S. - +1 b. ; Josef Š. - +2 b. ; Matouš S. - +1 b. ; Petr Z. - +1b. 


19.11. on-line schůzka (16:30-17:50)
Přítomnost: Tomáš S., Josef Š., Matouš S. (od 17:00), Petr Z. (od 17:15)

Program: Opět se všichni nepřipojili v daný čas. Program schůzky začal až v 17 hod., první půlhodinu jsme si tedy povídali. Poté jsme si zahráli hru Lodě. Kluci si nakreslili dvě tabulky po 100 polích (10x10) a do horní tabulky, té svojí, měli umístit celkem 13 lodí celkem o 37 polích (lodě byly ve tvaru písmene I – 2 pole, L – 3 pole a + - 5 polí). Spodní tabulka sloužila pro orientaci. Do této tabulky se zanášely zásahy soupeřových polí. Každý zápas měl deset kol a zvítězil ten, kdo zasáhl nejvíce soupeřových polí. Zápasy byly po dvou hráčích. Nejúspěšnějším střelcem se stal Josef Š., který zasáhl 8 soupeřových polí.

Plusové a mínusové body: Josef Š. - +8 b. ; Tomáš S. - +4 b. ; Matouš S. - +1 b. ; Petr Z. - +0,5 b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 26.11. 2020:

   1. postavit přístřešek v lese pro ukrytí jedné osoby před bouří a vyfotit jej, obrázek nahrát do Teamsů

   2. házet žabky do vody a zapamatovat si jejich největší počet

   3. postavit co nejvyšší věž z 50 sirek a změřit ji

 

26.11. on-line schůzka (16:30-17:30)

Přítomnost: Tomáš S., Josef Š., Matouš S., Petr Z. (od 17:15)

Program: Tři kluci se úspěšně připojili již v 16:30. Co se týče programové části schůzky, tak tu jsem zahájil v 16:45. Asi půl hodiny jsem pouštěl přes YouTube zvuky různých činností a kluci měli uhodnout, co to jsou za zvuky. Mezi těžšími zvuky bylo např. stříhání papíru, zamykání a zavírání dveří, zatahování žaluzií. Tyto zvuky kluci příliš nerozpoznávali, lehčí pro ně bylo poznat zvuky jako houkání sovy nebo zvuk tekoucí vody. V závěrečné části schůzky jsme hádali cizí jazyky od jednotlivých mluvčích. Na konec schůzky jsem přidělil výzvy na další týden a nabídl jsem možnost vést další schůzky. Pro vedení příští schůzky se vyslovil Tomáš S. a schůzku ve čtvrtek 10.12. bude mít na starosti Josef Š.

Plusové a mínusové body: Matouš S. - +2 b. ; Tomáš S. - +5 b. ; Josef Š. - +7,5 b. ; Petr Z. - +1 b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 3.12. 2020:

  1. složit báseň na karanténu z alespoň deseti veršů a přednést ji na příští schůzce před všemi

  2. vyznačit alespoň 300 m dlouhou trasu pro děti pomocí klacíků a tu si následně projít se sourozenci, foto z procházení trasy nahrát do Teamsů


Jméno

Docházka

Chování

Aktivita

Výzvy

Celkem

Pořadí

Tomáš S.

2

4.5

0.5

3

10

1.

Josef Š.

2

4.5

1.5

2

10

1.

Petr K.

0

0

0

0

0

5.

Petr Z.

1.5

4.5

0

1

7

4.

Matouš S.

1.5

4.5

0

2

8

3.


3.12. on-line schůzka (16:30-17:00)

Přítomnost: Petr Z. (od 17:00)

Program: Schůzka byla zrušena, přihlásil se totiž jen Petr Z.

Plusové a mínusové body: Nebyly uděleny.


10.12. prezenční schůzka (16:45-17:30)

Přítomnost: Tomáš S., Matouš S.

Program: Na začátku a na konci schůzky se pomodlil Marfy. Schůzka byla zahájena o 15 min. později z důvodu pozdního příjezdu kluků. Celou schůzku jsme byli venku a šli jsme ke kostelu Nejsvětější Trojice, kde kluci stavili věž ze sněhu. Vyšší věž postavil Tomáš S. Ten byl také úspěšnější v další hře, kterou bylo hledání pěnového taliře ve sněhu. Kluci si měli zakrýt oči, já jsem talíř někam hodil a oni jej měli po zvukovém povelu co nejrychleji najít. 

Plusové a mínusové body: Matouš S. - +1 b. ; Tomáš S. - +3 b. ; Matouš S. - -2 b. 


7.1. on-line schůzka (16:35-17:35)

Přítomnost: Matouš S., Tomáš S., Josef Š. (od 17:25)

Program: Nejdříve se připojili jen Tomáš S. a Matouš S, na závěr schůzky se připojil i Josef Š (později se připojil kvůli lokálnímu výpadku elektřiny). S Matoušem a Tomášem jsme se bavili nejdříve o tom, jak prožili Vánoce a později jsme si zahráli on-line vědomostní kvíz na webové stránce mystero.cz. Část programu příští schůzky bude mít na starost Josef Š.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +4 b. ; Matouš S. - +2 b.

 

14.1. on-line schůzka (16:30-17:35)

Přítomnost: Josef Š., Tomáš S. (od 16:50), Matouš S. (od 16:50)

Program: Jako první se připojil Josef Š. a později i další dva kluci. První část schůzky měl na starost Josef Š. a hráli jsme Město, jméno, zvíře, věc. Nejúspěšnější v této aktivitě byli Tomáš S. a Josef Š. Druhou část schůzky jsme hráli on-line kvíz Mystero. Nejlepší vědomosti zde prokázal Matouš S. Příště bude mít aktivitu na schůzce Tomáš S.

Plusové a mínusové body: Josef Š. - +7 b. ; Matouš S. - +6 b. ; Tomáš S. - +4. b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 21.1. 2021:

1. jít ven na boso a uběhnout 100 m, vyfotit se u toho a dát na Teamsy

2. držet v ruce bestii (např. pavouka)


21.1. on-line schůzka (16:30-17:30)

Přítomnost: Tomáš S., Matouš S., Josef Š.

Program: První část schůzky měl na starosti Tomáš S. Přichystal si internetový kvíz na všeobecné otázky na webu raketka.cz. První kolo byly lehčí otázky, druhé kolo otázky těžší. Nejúspěšnější v obou kolech byla Josef Š. Druhou polovinu schůzky měl na starosti Marfy a probírali jsme přípravu na skautský slib - témata Ohniště a Vaření (typy ohňů, jak rozdělávat oheň v přírodě, jak vařit a dbát na hygienu).

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +6,5 b. ; Matouš S. - +5,5 b. ; Josef Š. - +7 b. ; Tomáš S. - -1 b.


Úkoly ke splnění do příští schůzky 28.1. 2021:

1. najít stopy po zvířatech (např. ve ztvrdlém bahnu), tyto stopy vyfotit a dát na Teamsy

2. zjistit azimut z domova ke stopám, změřit vzdálenost vzdušnou čarou ke stopám, zjistit jejich zeměpisné souřadnice a nadmořskou výšku28.1. on-line schůzka (16:30-17:30)

Přítomnost: Matouš S., Josef Š., Tomáš S.

Program: Schůzku měl mít na starosti původně Josef Š., nakonec se části schůzky ujal Matouš S. První aktivitou byl AZ kvíz junior. Kluci se vzájemně vyzývali na souboj a hrál tak každý s každým. Nejúspěšnějším v této soutěži byl Josef  Š., který vyhrál všechna kola. Zbývající půl hodinu jsem věnoval přípravě na skautský slib: jak získat v přírodě vodu a jak zorganizovat výpravu, aby byla finančně co nejlevnější. Jako téměř každou schůzku jsem v závěru našho setkání přidělil další výzvu, kterou mají kluci splnit do příštího týdne.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +2,5 b. ; Matouš S. - +2 b. ; Josef Š. - +2.5 b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 4.2. 2021:   

1. zpozorovat ptáka, určit jeho druh a vyfotit jej - tuto fotku dát na Teamsy

 

 

4.2. on-line schůzka (16:30-17:30)

Přítomnost: Josef Š., Tomáš S. (od 16:40), Matouš S. (od 16:40)

Program: První polovinu programu schůzky měl na starosti Josef Š. a hráli jsme s klukama internetový kvíz Aréna mozků (typ kvízu s odpověďmi a/b/c na všeobecná témata převážně ze základní školy). Nejlepším řešitelem byl Josef Š. Druhou polovinu schůzky měl na starosti měl Marfy a procházeli jsme přípravu na skautský slib, konkrétně část Orientace (jak se zorientovat v přírodě, co je to kompas, buzola, azimut, mapa, jak se používá buzola v praxi při určování směru pochodu). Na této schůzce byly přiděleny další dvě výzvy do příští schůzky. 

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +2,5 b. ; Josef Š. - +6 b. ; Matouš S. - +1 b.

 

 

11.2. on-line schůzka (16:30-17:30)

Přítomnost: Tomáš S. (od 16:40), Matouš S.

Program: Část schůzky si vzal na starost Tomáš S. a dával nám nejrůznější hádanky. Maty nebyl tolik úspěšný jako Marfy, ale taky několik hádanek uhodl. Dále si Tomáš připravil vtipy např. o blondýnkách, Pepíčkovi apod. Také já jsem dal klukům jednu hádanku. Druhou půlhodinu jsem věnoval tomu, jak používat ručičkové hodinky při určování severu a jihu, kde zapadá slunce v zimě a kde v létě, jak cvičit nebo dělat rozcvičku, o čem rozcvička je a co by měla obsahovat. Dalším tématem byly míry vlastního těla, přičemž kluci nevěděli jakou mají hmotnost a jak jsou vysocí.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +3.5 b. ; Matouš S. - +2 b.

 

 

18.2. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Matouš S., Tomáš S., Josef Š.  

Program: Měl jsem připravené dvě aktivity na hraní si se slovy. První hra byla na představivost. Kluci dostali za úkol vymyslet, co by dělali s nějakou věcí (stůl, věšák, závěs, klíč) na opuštěném ostrově. Vymýšleli jak seriózní a prakticky dobře využitelné věci, tak i kuriozity a legrační varianty. Druhou hrou byla hra na vytváření slov pomocí dvou souhlásek. Podle toho, kde se tyto dvě souhlásky ve slově nacházely, tak kluci dostali body; buď jeden bod na začátku slova, dva body uprostřed slova a tři body za umístění na konci slova. Nejúspěšnějším v této aktivitě byl Josef Š. Zbytek schůzky jsem věnoval tématu První pomoc. Zde jsem udělal pouze úvod do tohoto tématu (co dělat, když nalezneme někoho zraněného). Příští schůzku si vzal na starosti Josef Š.

Plusové a mínusové body: Josef Š. - +5 b. ; Tomáš S. - +4 b. ; Matouš S. - +3 b. 

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 25.2. 2021:

1. zjistit, jaká zvířata žijí v rybníčku poblíž domova

2. každý den zaznamenej svou náladu pomocí smajlíku, kterého nakreslíš na papír, ten potom se sedmi smajlíky vyfoť a nahraj na Teamsy

 

 

25.2. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Tomáš S. (od 16:50), Josef Š., Matouš S.

Program: Při úvodním čekání na připojení třetího člena družiny, jsem se s klukama bavil o tom, jak jim to jde ve škole a udělal jsem jim virtuální prohlídku nově opraveného interiéru skautské klubovny a provedl jsem je tak po ní. Na toto jsem po připojení Tomáše S. navázal hrou. Chlapci měli za úkol vymyslet každý dvě dvojslabičná slova a z těchto slov vymyslet nějaký příběh. Taktéž jsem se do této aktivity zapojil. Závěrečnou část setkání jsem věnoval tématu První pomoc. Zde jsme probírali co dělat s člověkem v bezvědomí (kontrola jeho základních životních funkcí, uvedení postiženého do stabilizované polohy) či se zástavou dechu a srdeční činnosti a jak tomuto postiženému pomoci. Rozebírali jsme tedy, jak správně dělat nepřímou srdeční masáž. 

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +1.5 b. ; Matouš S. - +2.5 b. ; Josef Š. - +3 b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 4.3. 2021:

1. jít na noční procházku (od 20:00 do 21:00)

2. zjistit míry vlastního těla a ty poslat chatem Marfymu


Jméno

Docházka

Chování

Aktivita

Výzvy

Celkem

Pořadí

Tomáš S.

4.5

3.94

2

1

11.44

2.

Josef Š.

3.5

4.5

3

5

16

1.

Petr K.

0

0

0

0

0

5.

Petr Z.

0.5

2

0

0

2.5

4.

Matouš S.

4.5

3.84

0

0

8.34

3.4.3. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Matouš S., Tomáš S. (od 16:45), Josef Š.

Program: Polovinu schůzky vedl Josef Š., který si připravil hru Slovní fotbal na poslední dvě písmena ve slově. Nejlepším ve Slovním fotbalu byl Matouš S.. Teoretickou částí schůzky byla opět První pomoc, kde jsme se bavili o umělém dýchání a o tom, jak ošetřit různé typy krvácení (vlásečnicové, žilní, tepenné, vnější/vnitřní). Kluci nesplnili jednu ze dvou výzev, které byly na tento týden, a tak jsem ji přesunul na další schůzku.

Plusové a mínusové body: Matouš S. - +3 b. ; Josef Š. - +6 b. ; Tomáš S. - +1 b.  

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 18.3. 2021:

1. najít svoji fotku, alespoň 5 let starou a dát ji na Teamsy 18.3. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Tomáš S., Matouš S.

Program: Na tomto setkání byli pouze dva kluci, Josef Š. se z nezjištěných důvodů nepřihlásil. Připravil jsem si aktivitu na odhalování skutečných slov z přesmyček, a to na téma lidské tělo (orgány, končetiny, části těla). Nejlepším luštitelem těchto šifer byl Tomáš S. Pokračovali jsme teoretickou částí, kde jsme v oblasti První pomoci mluvili o různých typech zlomenin, vykloubených končetinách a krvácení z nosu.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +11 b. ; Matouš S. - +9 b.

 

 

8.4. on-line schůzka (16:30-16:55)

Přítomnost: Josef Š.

Program: Schůzky se zúčastnil pouze jeden člen, a proto byla zrušena.

 


15.4. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Tomáš S., Josef Š., Matouš S.

Program: Na schůzku se všichni kluci připojili relativně brzy. Větší část programu kluci vymýšleli přesmyčky z různých slov. Při velkém počtu popřeházených písmen už ale rozluštění bylo značně obtížné a někdy jsme si museli vypomáhat nápovědami. V závěru jsme se bavili v rámci První pomoci o otravách a říkali jsme si, jak se pozná otrava, jak předejít komplikacím a jak pomoci postiženému. Žádnou z minulých výzev kluci nesplnili a výzvy jsem tak posunul na další týden.  

Plusové a mínusové body:  Josef Š. - +3.5 b. ; Tomáš S. - +1.5 b. 

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 22.4. 2021:

1. nakreslit si svoji vlastní vizitku a tu pak přidat na Teamsy22.4. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Josef Š., Matouš S., Tomáš S. (od 16:45)

Program: Poměrně brzy se připojili dva kluci, třetí o chvíli později. Kluci měli za úkol vymyslet co nejdelší větu z několika předem zadaných písmen. Nejlépe se to dařilo Josefu Š. V teoretické části jsme věnovali čas První pomoci, kde jsme probírali témata: poleptání, napadení klíštětem, uštknutí hadem a alergie. 

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +2 b. ; Josef Š. - +4 b. 

 

 

29.4. on-line schůzka (16:30-17:15)

Přítomnost: Tomáš S., Matouš S., Josef Š.

Program: Na začátku jsem dal klukům za úkol aby uhodli, kde se nacházím. Nikdo z nich to neuhodl. (Bylo to letiště v Mošnově). Hlavní aktivitou, kterou jsem si připravil, bylo hádání věcí a osobností. První věc a osobnost jsem si připravil já, dále dostali šanci ostatní, aby si něco vymysleli sami. Závěr schůzky jsme věnovali tématům První pomoci: úpal, úžeh, popáleniny, omrzliny, šok.

Plusové a minusové body: Tomáš S. - +5 b. ; Matouš S. - +2 b. ; Josef Š. - +3 b.

 

Úkoly ke splnění do příští schůzky 6.5. 2021:

1. jít na noční procházku (od 20:00 do 21:00)

 

Jméno

Docházka

Chování

Aktivita

Výzvy

Celkem

Pořadí

Tomáš S.

2.5

4.5

1

1

9

2.

Josef Š.

2.5

4.5

1.5

2

10.5

1.

Petr K.

0

0

0

0

0

4.

Petr Z.

0

0

0

0

0

4.

Matouš S.

2.5

4.5

0

0

7

3.
6.5. on-line schůzka (začátek v 16:30)

Přítomnost: Matouš S., Tomáš S., Josef Š.

Program: Část programu schůzky měl Josef Š. Připravil si aktivitu, ve které jsme měli vymýšlet slova z dané tematické oblasti (např. potraviny - chléb, okurka, salám, jogurt,...). Jako obvykle jsme ve druhé části programu diskutovali o tématech První pomoci. Zde jsme se dotkli témat: otřes mozku, mdloby, zácpa, průjem, zvracení, bolest zubů, bolest hlavy, tříska a kašel. Na příští týden nebyla zadána žádná výzva.

Plusové a mínusové body: Josef Š. - +5.5 b. ; Tomáš S. - +1 b. ; Matouš S. - +3 b. 

 

20.5. prezenční schůzka (16:30-17:40)

Přítomnost: Tomáš S., Josef Š., Matouš S.

Program: Po delší době jsme se opět sešli prezenčně. Šli jsme na Skalky, kde jsme prošli první tři stanoviště fitness stezky Hybaj! (schody, přehazování noh přes špalek vsedě a ručkování).  Nejvíce se dařilo v těchto aktivitách Tomáši S. Schůzku jsme zakončili u nemocnice v 17:40.

Plusové a mínusové body: Tomáš S. - +2 b. ; Matouš S. - +1 b.

 

Jméno

Docházka

Chování

Aktivita

Výzvy

Celkem

Pořadí

Tomáš S.

1.5

4.5

0.5

0

6.5

1.

Josef Š.

1.5

4.5

0.5

0

6.5

1.

Petr K.

0

0

0

0

0

4.

Petr Z.

0

0

0

0

0

4.

Matouš S.

1.5

4.5

0

0

6

3.

 

 

Akce dokumentů